رفتن به محتوای اصلی
x
 • نشست صمیمی 5 ساعته با معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  چهارشنبه بیست و نهم شهریورماه جلسه ای با حضور آقای دکتر عبادی؛ معاون پرستاری وزارت متبوع با رئیس دانشگاه و جمعی از معاونین و مدیران ستادی دانشگاه، مدیران پرستاری کلان منطقه 7 آمایشی، اعضای هیئت مدیره نظام پرستاری و خانه پرستاری استان، مترون ها، سوپروایزرها و سرپرستاران واحدهای دانشگاه برگزار شد.

 • رکورد زایمان سه قلو طی دو هفته اخیر در مرکز آموزشی درمانی امین شکسته شد.

  در پی سومین زایمان سه قلو :
  رکورد زایمان سه قلو طی دو هفته اخیر در مرکز آموزشی درمانی امین شکسته شد.

 • اقدامات اولیه برای تامین مسکن خانواده های نوزادان سه قلوی متولد شده در مرکز آموزشی درمانی امین

  در پی تولد نوزادان سه قلو در مرکز آموزشی درمانی امین اقدامات اولیه برای تامین مسکن خانواده های سه قلو تازه متولد شده انجام شد.

 • دومین زایمان سه قلو طی یک هفته در مرکز آموزشی درمانی امین

  🔹خانم ۳۷ ساله باردار که دارای دو فرزند پسر بود در سومین زایمان خود در مرکز آموزشی درمانی امین صاحب سه قلو شد.این نوزادان که دو پسر و یک دختر میباشند ، به ترتیب با وزنهای۱۳۱۵،۱۳۸۵،۱۹۰۵ گرم متولد شده اند.
  🔹مادر باردار اصفهانی ساعت ۹ صبح روز سه شنبه ۳۱ مرداد ماه به اتاق عمل بیمارستان منتقل گردید و توسط خانم دکتر ایران نژاد متخصص محترم زنان و زایمان تحت عمل سزارین قرار گرفت و سه نوزاد با تلاش تیمی همکاران بلوک زایمان، متخصصین وکادر بیهوشی و اتاق عمل سالم به دنیا آمدند.

 • نجات سه قلوها و مادرباردار توسط تیم درمانی مرکزآموزشی درمانی امین

  دکتر حسین زاده رئیس مرکز آموزشی درمانی امین گفت: طی اقدام فوری برای زایمان مادر باردار که صبح روز جمعه 27 مرداد ماه از بیمارستان شهید سردار سلیمانی ورزنه توسط اورژانس 115 به این مرکز انتقال داده شد، تیم پزشکی و بالینی زایشگاه مرکز پس از بررسی های اولیه درمانی با توجه به بالا بودن فشارخون مادر باردار سریعا اقدامات زایمان را برای ایشان آغاز نموده و پس از عمل سزارین ، الحمدالله فرزندان سه قلو را سالم بدنیا آوردند.

 • نگاهی ویژه به هفته جهانی شیرمادر در مرکز آموزشی درمانی امین

  هفته جهانی شیر مادر که در سال 1402 با شعار "نگاهی نو به شیردهی مادران شاغل در محل کار خانواده و جامعه" نامگذاری گردیده است، در مرکز امین نیز به همت تیم مدیریت بیمارستانی و واحد ترویج تغذیه با شیر مادر بصورت ویژه از مادران شیرده بخش های NICU، مامایی و نوزادان با اهدا قاب و پذیرایی از انان تجلیل به عمل آمد.
  در حاشیه این تجلیل، از پرسنل و همکاران بخش های مرتبط با نوزادان نیز با اهدا گل و لوح تقدیر قدردانی شد.
  در هفته جهانی شیر مادر فعالیت های چشمگیر دیگری نیز صورت گرفت که بخشی از انان به شرح ذیل می باشد:

 • بازدید مدیر توسعه و ارزیابی تحقیقات دانشگاه از مرکز آموزشی درمانی امین

  صبح روز چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، سرکار خانم دکتر کلیشادی مدیر توسعه و ارزیابی تحقیقات دانشگاه و آقای دکتر صالحی ریاست مرکز تحقیقات بیماری های ارثی کودکان دانشگاه و جمعی از همکاران آن مدیریت با حضور در مرکز امین با رئیس و معاون آموزشی آن مرکز ملاقات نمودند.

 • مرکز آموزشی درمانی امین نخستین بیمارستان دوستدار سالمند در کشور است

  محقق و پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بیمارستان های چمران و امین اصفهان نخستین بیمارستانهای دوستدار سالمند در کشور می باشند.

   دکتر ماهرخ کشوری شهر اصفهان را شهر دوستدار سالمند خواند و افزود: هم اکنون بیمارستان تک تخصصی شهید چمران و بیمارستان جنرال امین به عنوان دو بیمارستان دوستدار سالمند در کشور فعالیت می کنند.

  وی با اشاره به وضعیت موجود سالمندی در اصفهان اظهار داشت: درحال حاضر 12 درصد از جمعیت استان را سالمندان تشکیل می دهند.

 • مرکز آموزشی درمانی امین پیشگام در حمایت از جوانی جمعیت و ترویج تغذیه باشیر مادر

  با توجه به گزارش های قبلی مبنی  بر تولد نوزادان سه قلو در بیمارستان امین پس از گذشت ۴۰ روز مراقبت تخصصی و با تلاش و همت تیم پزشکی، پرستاری و مامایی این مرکز و همچنین مراقبت دلسوزانه مادر و حمایت بی شائبه پدر در طول چهل روز بستری این نوزادان، امروز چهارشنبه بیستم اردیبهشت ماه هر سه نوزاد با تغذیه انحصاری با شیر مادر و وضعیت مطلوب از بخش نوزادان مرکز ترخیص شدند و به کانون گرم خانواده پیوستند.

  شایان ذکر است پیگیری بعد از ترخیص نوزادان برای پایش مراقبت در منزل توسط تیم بخش نوزادان تا اطمینان از حصول تداوم مراقبت ایمن نیز ادامه خواهد داشت.

 • گرامیداشت روز استاد در مرکز آموزشی درمانی امین

  روز سه شنبه دوازدهم اردیبهشت ماه به مناسبت هفته معلم و سالروز شهادت استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری (ره)، جناب آقای دکتر حسین زاده رییس محترم بیمارستان به همراه تیم مدیریت از زحمات اساتید و گروه های آموزشی مرکز تقدیر نمودند.

  در این مراسم  جناب آقای دکتر معصومی معاون محترم آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به همراه جناب آقای دکتر شماس نیز حضور به هم رساندند.