رفتن به محتوای اصلی
x

اقدامات اولیه برای تامین مسکن خانواده های نوزادان سه قلوی متولد شده در مرکز آموزشی درمانی امین

در پی تولد نوزادان سه قلو در مرکز آموزشی درمانی امین اقدامات اولیه برای تامین مسکن خانواده های سه قلو تازه متولد شده انجام شد.

جناب آقای محمد کیانی معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان ضمن عیادت از نوزادان سه قلوی تازه متولد شده با حضور در مرکز آموزشی درمانی امین، تامین مسکن این خانواده را در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مورد پیگیری قرار داد.
 وی همچنین ضمن تبریک تولد این نوزادان به خانواده ایشان ،از دو خانواده دیگر که در طول این دو هفته نیز صاحب نوزادان سه قلو شده بودند عیادت کرد و نسبت به تامین زمین رایگان برای آنان نیز دستورات لازم را صادر نمود.
در جریان این عیادت، کارشناس اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان در بیمارستان، ثبت نام اولیه این خانواده ها را در سامانه طرح‌های حمایتی مسکن (قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) انجام داد تا نسبت به تامین زمین رایگان برای آنان در اسرع وقت اقدام شود.  معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان در این باره اظهار کرد: خانواده‌هایی که تاریخ تولد فرزند سوم و بالاتر آنها بعد از ۲۴ آبان سال ۱۴۰۰ باشد می‌توانند در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس http//:saman.mrud.ir ثبت نام کنند.   

وی افزود: خانوارهایی که فرزند سوم یا بیشتر آنها بعد از ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت متولد شده باشد اما دارای فرم"ج" قرمز بوده و یا مالکیت دارند نیز می‌توانند نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند و به عبارتی این خانواده‌ها می‌توانند صرفاً برای بار دوم از امکانات دولتی در این خصوص استفاده کنند اما فقط یکبار امکان استفاده از مزایای مندرج در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت وجود دارد.  

کیانی در پایان به این خانواده ها خاطرنشان کرد: اقدامات اولیه و نام‌نویسی آنان در سامانه انجام شد و به لطف خدا فرآیند تخصیص زمین نیز با سرعت اقدام می‌شود.